wakacje dobiegły końca Uśmiech. {#emotions_dlg.usage} W sumie bardzo cieszy mnie ten fakt Uśmiech. {#emotions_dlg.usage} tak, tak wiem,  jestem straszna. W każdym razie mam plan a powrót dzieci do przedszkola znacznie mi ułatwi jego realizację .

Kiedy oboje są w domu, jakoś ciężko zabrać się za inne, niż domowe obowiązki a późne wstawanie ( nas wszystkich)  nie ułatwiało niczego. Zastanawiam się, jak się przestawię do wstawania wczesnym rankiem a nie o 9-10, już się boję. Moje chłopaki lubią sobie pospać i oprócz jednego incydentu w wykonaniu Alexa ( poszedł spać uwaga : o 5 rano ) spali długo, bardzo długo. Powiem szczerze, że już przyzwyczailiśmy się do tego komfortu, gdzie nocki są spokojne i ta niespodziewna nocna akcja Alexa bardzo nas zdziwiła i przestraszyła. Mam nadzieję, że to jednorazowy epizod, bo nie zniosłabym kolejnych nieprzespanych nocy i tego krzyku Alexa. Uwielbiam ten czas, kiedy nadchodzi wieczór a chłopcy grzecznie zasypiają w swoich pokojach- piękny widok.

W każdym razie dni będą znacznie dłuższe a budzik będzie musiał nam towarzyszyć przez pierwsze dni roku szkolnego, bo wiem, że będzie naprawdę ciężko.

Zanim zdążymy wpaść na dobre w rytm przedszkolnych obowiązków  będziemy przygotowywać się do wrześniowego turnusu. Termin wyjazdu juz 11 września, to będzie  na pewno ciężki czas dla Alexa. Przez okres wakacji Aluś miał dość laby i odpoczynku. Zajęcia z wujem Rafałem miał regularnie ale to zdecydowanie za mało na rozpierającą energię mojego dziecka . Przyda mu się porządny wycisk i powrót do systematycznej i ciężkiej pracy jaka nas czeka. Uprasza się o trzymanie kciukasów za dobry humor i wykorzystanie w 100% potencjału jaki drzemie w tym moim małym chłopaku. Jednym słowem: żeby nasz wyjazd przyniósł Alexowi jak najwięcej pożytku i przyczynił się do osiągania jego małych szczytów w drodze do jak największej sprawności. To jego (trwające już wiele lat) igrzyska, zwycięża za każdym razem, kiedy  podejmuje codzienną walkę. My jesteśmy z niego bardzo dumni i to się nigdy nie zmieni. Najpiękniejszą zapłatą za ten trud jest ten cudowny uśmiech i szczęście jakie widać w jego oczach. I choć czasami jest cholernie ciężko, próbujesz odgadnąć co jest przyczyną wielogodzinnego płaczu twojego dziecka a po wielu latach potrafisz już doskonale określić, czy jest to płacz spowodowany tylko niezadowoleniem czy zwyczajnie cierpi, bo ból nie pozwala mu normalnie funkcjonować, to on jest szczęśliwy i to nam wystarczy. W stosunku do chorego dziecka nie masz już oczekiwań, nie zastanawiasz się kim będzie jak dorośnie, czy założy własną rodzinę, bo znasz odpowiedzi na te wszystkie pytania i masz świadomość, że jesteście na siebie skazani na zawsze. Alusia deficyt rozwojowy jest ogromny ale to moje dziecko i czy to ma jakieś znaczenie? NIE. No bo czy rodzic jest w stanie przestać kochać swoje dziecko?

Pisałam już kiedyś o tym ( tutaj www.naszalex.one.pl/mini-blog/44-a-gdyby.html ) więc możecie do tego wrócić i odpowiedzieć sobie sami.

W każdym razie wracamy do systematycznych obowiązków, ciężkiej i oby owocnej pracy. Mama też wraca do swojej odkrytej niedawno pasji i mam nadzieję, że wszyscy będą szczęśliwi Uśmiech. {#emotions_dlg.usage}

Ostatni wakacyjny czas wykorzystany w 100%, pogoda dopisała więc spędziliśmy go na świeżym powietrzu.Były kolejne wycieczki naszą nową, przerobioną przyczepką, był grill, hamak, zabawy na trampolinie, spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi- było super. Szkoda, że dni słonecznych tego lata było tak niewiele. Kto wie, może czeka nas złota i piękna jesień. Wrzesień bywa bardzo pogodny i liczę, ze tak będzie i tym razem . Miło jest, kiedy jesteśmy na turnusie i po wyczerpujących ćwiczeniach możemy pospacerować i spędzić popołudnie na świeżym powietrzu. Cóż, na pogodę wpływu nie mamy więc możemy być tylko dobrej myśli Uśmiech. {#emotions_dlg.usage} Spotkamy się znowu ze znajomymi i tak czy siak popołudnia na pewno nie będą nudne.

Kochani na koniec pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszystkie przedmioty, które tak licznie do nas wpłynęły. Dziękujemy znajomym, nieznajomym , współpracownikom i rodzinie, jednym słowem wszystkim tym, którzy przekazali fanty na licytację na rzecz Alexa. Licytacja będzie przeprowadzona w październiku. Po jej zakończeniu przekażę Wam rezultaty  ( o aukcji tutaj: www.naszalex.one.pl/aukcja-dla-alexa.html ). Dziękujemy również za nakrętki i za to, że jesteście z nami i nas wspieracie.

 

" Ze szczęściem cza­sami by­wa tak jak z oku­lara­mi,

szu­ka się ich, a one siedzą na nosie."

                                         Phil Bosmans

Dodaj komentarz